11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 11 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski - odzyskanie niepodległości.  Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne dzieci przypomniały wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Tego dnia oglądaliśmy rownież występy gości specjalnych: Pana Pawła Warownego, Grupy Harcerzy z Gozda (30WDH) oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach z kl. IC, które przygotowane zostały przez Panią Małgorzatę Błachnio. Wszystkim gościom bardzo serdecznie dziękujemy. Dzieci z całego przedszkola wzięły również udział w konkursie plastycznym, którego tematyką była nasza ojczyzna. Fundatorem nagród dla wszystkich uczestników była pani Dorota Wojtal, której również pragniemy gorąco podziękować.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież