25 Listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. Wszystkie dzieci w tym dniu z grupy Jeżyków, Muchomorków i Krasnali przyniosły z domu ulubione maskotki misiów i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia .  Urodziny Misia  były wspaniałą okazją do wspólnych zabawy  przy „Misiowych piosenkach”. W przerwie między  zabawą Pani intendentka Magdalena G. zaciekawiła wszystkie dzieci czytaną bajką „O Misiu co lubi miodek” propagując ideę zdrowego żywienia. Wysłuchana bajka stała się inspiracją do przeprowadzenia konkursu dla przedstawicieli grup  - „Kto pierwszy zje miodek z talerzyka bez użycia rąk”.Nasze panie też miały trudne zadanie musiały narysować na kartonie z zamkniętymi oczami misia wg. instrukcji dzieci. Na urodziny misia zaprosiliśmy Panią Nikolę, pod kierunkiem której wszyscy zatańczyli układ taneczny – „Mój przyjaciel Miś”. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia. Pani dyrektor na ręce pań wychowawczyń podarowała każdej grupie maskotkę Misia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież