W bajkowej krainie

"Idzie, idzie bajka w świat w czarodziejskiej szacie,słuchajcie jej dobrze może ją poznacie"- tak rozpoczęło się integracyjne spotkanie  wszystkich przedszkolaków w "Bajkowej krainie", które było prowadzone przez panią Mariolę Szyszko, Lidzię Kalbarczyk i Małgosię Jędrys.

 

W krainie bajek zdarzyło się nieszczęście. Zły czarodziej Abra rzucił na nią klątwę i w krainie wszystko się pomieszało. Nikt teraz nie wie w jakiej bajce mieszka i nie może do niej wrócić.          

Nasze optymistyczne przedszkolaki postanowiły pomóc bohaterom bajek i zdjąć zaklęcie z bajkowej krainy.

Aby tego dokonać muszą wykonać wszystkie zadania, które przygotowały dla nich ich panie.

 Maluszkom  i czterolatkom udało się odczarować Śnieżkę,  ponieważ dokonali rzeczy wielkiej- ułożyli  z puzzli jabłka w ciągu 3 minut. Po odczarowaniu  wszyscy  odprowadzili Śnieżkę do właściwej  bajki śpiewając piosenkę :"My jesteśmy krasnoludki"

 

Jaś i Małgosia wrócili do swojej bajki, dzięki temu, że Emilka i Filip dali radę naprawić dach domku Baby Jagi.

Kopciuszka zaś od złego czaru uratowały dzieci, które dobrały do pary balowe pantofelki.

Bardzo im w tym pomógł doping kolegów.

 
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
zaraz coś w kuferku będzie
Raz dwa trzy do kuferka idziesz Ty.."
 
Optymiści nigdy się nie poddają, toteż i z tym zadaniem znakomicie sobie poradzili Wylosowane rekwizyty zostały przyporządkowane do właściwych bajek. Czarownik Abra miał w przedszkolakach godnych  przeciwników i jego porażka była już bardzo blisko.
Ciekawe czy już wiecie, kto ukrył się w bajkowej karecie?
Tego bajkowego dnia,  przedszkolaki doświadczyły radości jaką niesie ze sobą pomaganie  innym. Tak jak optymiści- potrafili ze sobą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel, jakim było zdjęcie zaklęcia z bajkowej krainy.
W nagrodę wszystkim dzieciom, panie na czele z panią dyrektor, przyznały  sprawność: "Bajkowego Przedszkolaka" 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież