Zaczarowana jabłoń - dzień warzyw, owoców i soków

            1.03.2013 r. w trosce o zdrowie dzieci, w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury w grupie III panie L. Kalbarczyk i R. Olszak przeprowadziły zajęcie   „Zaczarowana jabłoń” – Dzień warzyw, owoców i soków. Celem zajęcia było zachęcenie dzieci do spożywania produktów bogatych w witaminy w tym owoców, warzyw, soków i surówek oraz poszerzenie wiadomości nt. zdrowego odżywiania.

Do zabawy zaprosił dzieci Kubuś – bohater programu. Poprzez wspólne wykonywanie poszczególnych zadań dzieci poznały wartości odżywcze warzyw i owoców, dowiedziały się o konieczności spożywania owoców po umyciu. 

Zadania do wykonania przeplatane zabawami ruchowymi, piosenką „Witaminki, witaminki…” sprawiły, że dzieci przez dłuższy czas potrafiły skupić uwagę na wykonywanej czynności. 

Ze wszystkimi pracami poradziły sobie znakomicie, zdobyły maksymalną liczbę punktów. Na zakończenie wszystkie z apetytem zjadły estetycznie podane i pokrojone owoce.

Zajęcia takie jak to przeprowadzone w grupie „Biedroneczek” są bardzo ważne i potrzebne gdyż pomagają dzieciom uświadomić sobie znaczenie spożywania produktów bogatych w witaminy jako źródło zdrowia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież