Dzień Marchewki w grupie III

     W ramach ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w grupie III został zorganizowany „Dzień  Marchewki” Zajęcie przeprowadziła pani Renata Olszak. Był to wyjątkowy dzień, zupełnie niepodobny do innych. Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w „Marchewkowy kolor” – czyli pomarańczowy. Już od samego rana czekała je wesoła zabawa. 

Na początku zabawy dowiedziały się wielu ciekawostek o marchewkach zapisanych oczywiście na karteczkach „marchewkowych” które sprytnie ukryte przez panią Renatkę musiały odnaleźć. Później przyszła kolej na pomalowanie oczywiście pomarańczową farbą papierowych marchewek. Gdy zadanie zostało wykonane „marchewkowe zaklęcie”  zaprosiło dzieci do dalszej zabawy. Było wiele śmiechu przy inscenizacji wiersza „Marchewkowy taniec” i podczas śpiewu „Marchewkowej piosenki”. Chwila wytchnienia – i kolejne zadanie różnic marchewkowych szukanie między dwoma obrazkami. Z tym zadaniem, podobnie jak z wcześniejszymi wszyscy poradzili sobie wspaniale. 

W nagrodę, za poprawne wykonanie każdego z zadań dzieci otrzymywały marchewkowe punkty.

Dzień Marchewki zakończyła degustacja pysznej marchewkowej surówki przygotowanej przez panie kucharki. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież