Zielony tydzień

 

W dniach od 12 do 16 maja w naszym przedszkolu został zorganizowany „Zielony tydzień”. W tym czasie poprzez cykl zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się o zagrożeniach przyrody spowodowanych niszczycielską działalnością człowieka. Celem podjętych działań było  kształtowaniu u dzieci umiejętności, postaw i zachowań mających na celu zrozumienie i ochronę świata przyrody.
Zielony tydzień rozpoczął teatrzyk w wykonaniu rówieśników „Czy Agata kocha się w kwiatach”. Przedszkolaki znają rośliny chronione, o przyrodę dbają i kwiatów tak jak Agata bezmyślnie nie zrywają.


Przy piosenkach o treści ekologicznej dzieci wspólnie zatańczyły i się wesoło przy tym bawiły.

Ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy kącik przyrody. W organizację włączyli się wszyscy: dzieci, rodzice i personel przedszkola. 

Dzieci ochoczo zabrały się do pracy: siały, podlewały i podziwiały efekty swojej pracy.


Kąciki są gotowe, wszystkie roślinki rosną. Ale który jest najpiękniejszy? Komisja w składzie: dyrektor przedszkola, nauczycielki i przedstawiciele Rady Rodziców z każdej grupy kąciki oglądali i wspólnie zadecydowali, że wszystkie są piękne. Popatrzcie sami co udało nam się „wyczarować”.


Kolejna atrakcja nas w czwartek czeka. Wszystkie dzieci z transparentami wyruszają na marsz ekologiczny. Każdy ma na sobie strój z gazety wykonany. Jeśli wszyscy zgodnie pójdziemy każdy kto nas zobaczy będzie wiedział, że przedszkolaki przyrodę kochają i o środowisko naturalne chętnie dbają.

W grupie IV zorganizowano pokaz mody ekologicznej.

Zielony tydzień kończy konkurs na wiersz i piosenkę ekologiczną. Trzeba też wykazać się wiedzą z zakresu ekologii. Do zdobycia są fajne nagrody. 

W tym dniu, wszystkie dzieci ubrane przyszły do przedszkola na zielono. Było gwarno i wesoło.
Każda grupa zaprezentowała się wspaniale. Wszyscy wiersze recytowali i piosenki śpiewali. Nie sprawiło nikomu trudności rozwiązanie zagadek, a były naprawdę trudne.  Dzieci zdobyły maksymalną liczbę punktów.Teraz już każdy przedszkolak dobrze wie, jak o środowisko naturalne dba się.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież