W świecie książek.

W maju, w grupie III realizowany był projekt „W świecie książek”. Autorki projektu p. Małgorzata Jędrys i p. Halina Boratyńska przeprowadziły cykl zajęć których celem było rozwijanie zainteresowań i zamiłowania do czytania książek.

Rodzice aktywnie włączyli się w realizację projektu, zaplanowano wspólne działania.

Został ogłoszony rodzinny konkurs „Mój bajkowy przyjaciel”- rodzice wspólnie z dziećmi w domu wykonali kukiełki, pacynki ulubionej postaci bajkowej.

Dzieci odwiedziły bibliotekę. Pani bibliotekarka dużo opowiedziała przedszkolakom o książkach. 

Teraz każdy z nas wie jak należy korzystać z książek i że wcale nie musimy ich kupować – wystarczy przyjść do biblioteki. Jest  tu ich dużo. Ciekawe, czy uda nam się je wszystkie przeczytać?

W naszym „Kąciku książki” pojawiły się nowe książeczki. Chętnie je oglądamy i słuchamy wierszy, bajek i opowiadań. Znalazły się tam też nasze własnoręcznie wykonane książeczki oraz domowniczki które zrobiliśmy wspólnie z rodzicami

Zaproszone mamy pani Anna Szczotka i pani Małgorzata Mazurek przeczytały nam bajeczki. Przyszła do nas także czytać bajki pani z biblioteki. Dziękujemy -  książeczki wszystkim bardzo się podobały.

Projekt zakończyła niespodzianka dla dzieci – teatrzyk kukiełkowy „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu rodziców. Rodzice sami przygotowali scenografię, kukiełki. Chętnie uczestniczyli we wszystkich próbach. Niezapomniane wrażenia i uśmiech na twarzach dzieci są największym podziękowaniem za ich występ.

Rozstrzygnięto także konkurs „Mój bajkowy przyjaciel”.

Na pamiątkę cyklu zajęć dzieci otrzymały  kolorowanki z nalepkami ulubionych bajkowych bohaterów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież