Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny.

 

W ramach realizacji Przedszkolnego Programu Profilaktyki przedszkolaki z grupy II gościły u siebie dietetyczkę – panią Renatę Dulewicz.

 

Pani Renata w bardzo profesjonalny sposób przybliżyła dzieciom zasady zdrowego stylu życia.

Co jest zdrowe, co niezdrowe?… za chwilę każdy przedszkolak na to pytanie sam odpowie.

Dzieci określały wartości odżywcze produktów wylosowanych z czarodziejskiego koszyka.

Dziękujemy pani Renacie za zaangażowanie się w promocję zdrowego odżywiania w naszym przedszkolu.

 Na pamiątkę spotkania przedszkolaki wręczyły pani Renatce zrobiony przez siebie "owocowy"  obrazek, a nasze przedszkole otrzymało od pani Renaty przepisy potraw rozgrzewających, pobudzających metabolizm, chroniących przed przeziębieniem.

Oto przepis na pyszne KOTLETY PIECZARKOWE Z KASZĄ JAGLANĄ

1 kotlet – 45 kcal

kasza jaglana sucha (100g), pieczarki (200g), 2 duże cebule (200g), 2 marchewki (200g), bułka tarta (20g), przyprawy (sól, pieprz)

Kaszę przepłukujemy zimną wodą, następnie gotujemy zgodnie z przepisem na opakowaniu ( 1 szklanka kaszy do 2 szklanek wody). Trzeba na nią uważać, aby nie przywarła do dna. Najlepiej pod koniec gotowania wyłączyć, przykryć i zostawić, wtedy wchłonie całą wodę.

Cebulę kroimy w kostkę, pieczarki trzemy na tarce lub kroimy na plasterki, marchewkę trzemy na tarce o dużych oczkach.

 Wszystkie warzywa dusimy na patelni pod przykryciem. Łączymy kaszę z warzywami, przyprawiamy i dokładnie mieszamy.

Kasza jaglana jest dość kleista, więc jajko jest zbędne , ale za to przywiera do patelni, więc każdego kotleta obsypujemy lekko bułką tartą. Dzięki temu zrobi mam się brązowa skórka i kotlety nie rozpadną się podczas przewracania. Smażymy z dwóch stron, aż się przyrumienią .  Z podanych porcji wychodzi 12 sztuk.

Mam nadzieję, że wszyscy włączycie to smakowite danie do swojego jadłospisu – ja już kupiłam produkty.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież